Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

czwartek, 19 września 2013

Historia.org.pl

Szukasz historycznego portalu internetowego z prawdziwego zdarzenia? Uwielbiasz uczyć się historii i chciałbyś wiedzieć więcej? Historia, to dla Ciebie nie tylko typowe, podręcznikowe tematy lekcji, ale przede wszystkim podróż w czasie, dzięki której odkrywasz nieznane karty przeszłości? Jeżeli tak, to koniecznie musisz odwiedzić portal internetowy Historia.org.pl !

 Wśród polskich stron internetowych próżno szukać historycznego portalu z prawdziwego zdarzenia. Owszem, kilka stron internetowych o tematyce historycznej zasługuje na większą uwagę, ale wśród nich nie znajdziemy równie dobrego i równie atrakcyjnego pod względem edukacyjnym jak Historia.org.pl. Portal internetowy Historia.org.pl to projekt, który powstał 9 lat temu i z każdym kolejnym rokiem swej działalności w "sieci" rozwijał się prezentując swym użytkownikom co chwile nowe artykuły z różnych epok historycznych. Dziś jest wiodącym portalem w swojej dziedzinie. Ogromny zasób materiałów z najróżniejszych epok, bogate archiwum artykułów na najróżniejsze tematy związane z historią, rozwinięta publicystyka oraz bardzo ciekawe recenzje książek, filmów, seriali itp., a także aktualne wiadomości ze świata historii i pokrewnych jej dziedzin nauki, tworzą wyjątkowy projekt, dzięki któremu mamy możliwość poznania historii od zupełnie innej, znacznie bardziej przystępnej i ciekawej zarazem strony. 


Aktualny design strony jest bardzo przyjazny i miły dla oka odwiedzających go użytkowników. Kolory są stonowane i nie "kują po oczach". Nawigacja po stronie jest niezwykle intuicyjna i nawet początkowemu użytkownikowi nie sprawi ona żadnego problemu. Artykuły, ważne informacje i najważniejsze wiadomości są ustawione blokowo, co sprawia, że strona jest przejrzysta i czytelna. 

Główne menu portalu zostało umieszczone w górnej części jako poziomy pasek. Menu zostało podzielone na siedem działów, które zostały z kolei dzielą się na poddziały. W kolejności od lewej mamy: Wiadomości / Artykuły / Publicystyka / Recenzje / Projekty / Konkursy / Forum / Redakcja. Na końcu paska menu, znajdziemy wyszukiwarkę, dzięki której w łatwy i szybki sposób odnajdziemy poszukiwane przez nas hasło, tematykę, postać, wydarzenie historyczne itp. 

Dział Wiadomości został podzielony na następujące poddziały: Nauka / Kultura i sztuka / Rekonstrukcje / Studia i studenci / Polityka historyczna / Ostatnio popularne / Top 50 / Poinformuj nas!. W dziale artykuły z kolei odnajdziecie poddziały:  Starożytność / Średniowiecze / Nowożytność / XIX w. I WŚ / Okres międzywojenny / II wojna światowa / Historia najnowsza / Teksty źródłowe / Teksty źródłowe / Tradycja i obyczaje / Turystyka i podróże / Przekrojowe i inne / Opublikuj swój tekst. W dziale publicystyka znajdziecie m.in. : Komentarze i opinie / Analizy i zestawienia / Przeglądy autorskie / Wywiady / Reportaże / Fotoreportaże. Dział recenzje ma bardzo podobne poddziały do działu artykuły, z tą różnicą, że oprócz poszczególnych epok historycznych mamy dodatkowo m.in: Biografie / Filmy i seriale / Gry / Skala ocen. Bardzo ciekawym działem, który polecam szczególnie uczniom klas gimnazjalnych oraz maturalnych jest dział projekty. Znajdziecie tu m.in.: Pamięć na okrągło / Kalendarz wydarzeń/ Matura z historii/ Egzamin gimnazjalny / Muzea w Polsce / Akcje społeczne / Pod patronatem / Jak uzyskać patronat. Dział konkursy to dział, gdzie każdy interesujący się nauką historii, ma możliwość wygrania wielu atrakcyjnych nagród. W dziale tym odnajdziecie poddziały tj.: Aktualne / Wydarzenie roku / Książka roku/ Kadry historii / Tematyczne. Dział forum, to miejsce gdzie możecie uzyskać odpowiedzi na nurtujące was pytania. W dziale redakcja odnajdziecie wszelkie niezbędne informacje związane m.in. z zasadami publikacji w portalu Historia.org.pl. 

Historia.org.pl, to portal, w którym nie znajdziecie typowych tematów poruszanych na lekcjach historii. Portal ten jest przeznaczony przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy historią się interesują lub chcą pogłębić swoją wiedzę na określone tematy. Oczywiście młodzież szkolna odnajdzie tu tematy poruszane w ich podręcznikach, ale są one zwykle zaprezentowane w inny, nieraz znacznie bardziej ciekawszy sposób. Tematy takie poruszają zwykle wątki, których próżno szukać w szkolnych podręcznikach historii. Mogą one jednak stanowić znakomity dodatek lub uzupełnienie wiedzy o tą zdobytą na lekcjach historii lub wiedzy o społeczeństwie. 

W dziale projekty, młodzież szkolna odnajdzie wszelkie niezbędne informacje związane z egzaminem gimnazjalnym oraz maturą. Jest to dział, który szczególnie polecam gimnazjalistą oraz uczniom szkół średnich. 

Reasumując. Portal Historia.org.pl to niezwykle pomocne i bardzo atrakcyjne źródło wiedzy, dzięki któremu wszyscy interesujący się nauką historii, lub chcący poszerzyć posiadana wiedzę mają możliwość jej rozbudowania o elementy, których często próżno szukać w podręcznikach szkolnych. 

Dodatkowo oprócz niezwykle ciekawych artykułów i recenzji mamy możliwość zapoznania się na bieżąco z aktualnymi informacjami związanymi z nauką historii i pokrewnych jej dziedzinami. Otrzymujemy interesujące informacje dotyczące wystaw, wykładów, imprez okolicznościowych, rekonstrukcji historycznych, filmów itp.

Przybornik Szkolny POLECA wszystkim korzystanie ze strony Historia.org.pl, jako znakomitego źródła wiedzy, które cechuje się bogactwem najróżniejszych materiałów, oraz niewątpliwymi zaletami edukacyjnymi, wyrażanymi w sposób multimedialny. 

Blog Przybornik Szkolny nadaje z dumą portalowi Historia.org.pl tytuł NIEZBĘDNIKA edukacyjnego oraz Certyfikat Jakości Edukacyjnej.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
czwartek, 19 września 2013 10:48

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa