Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

piątek, 31 maja 2013

Yummy.pl - Perfekcyjne, multimedialne narzędzie do nauki języków obcych

Znakomite, perfekcyjne, twórcze, rozwijające wyobraźnię, niezwykle pomocne w nauce języków obcych. To zaledwie kilka przymiotników, które opisują pozytywy jakie niesie ze sobą projekt Yummy. Strona Yummy.pl to projekt współorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, British Council, Helen Doron Early English, Alliance Francaise, Goethe Institut oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Ten niezwykły projekt multimedialny przenosi dzieci nauki przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej w bajkowy świat, dzięki któremu uczą się one podstaw języków obcych tj. język angielski, francuski i niemiecki. Wszelkie gry i zabawy są również udostępnione w języku polskim, co pozwala w łatwy sposób sprawdzić poprawne rozumienie tekstów, a także rozwija najróżniejsze umiejętności.

 

Flag Great-Britain animated gif 120x90 Flag Germany animated gif 120x90Flag France animated gif 120x90Flag Poland animated gif 120x90

Projekt Yummy, to wspaniałe narzędzie, które pozwala na rozwój najróżniejszych umiejętności za pośrednictwem trzech najbardziej popularnych języków obcych: języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Dodatkowo dzieci mają możliwość skorzystania z polskiej wersji programu z tymi samymi zadaniami, które są do wykonania w wersjach dostępnych w językach obcych. Projekt Yummy, jest przeznaczony głównie dla dzieci edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, co nie oznacza, że nie mogą z niego korzystać uczniowie starszych klas szkół podstawowych czy gimnazjum (dla których autorzy strony przygotowali również gry i zabawy). Ciekawa i przyjazna grafika, animacje, miła dla ucha muzyka oraz efekty dźwiękowe jeszcze bardziej zachęcają do skorzystania z tego atrakcyjnego, multimedialnego narzędzia do nauki języków obcych i pozostania tu na dłużej. 


 

Po załadowaniu strony głównej w wersji polskiej, mamy możliwość skorzystania z czterech różnych paneli edukacyjnych. Panel pierwszy został przygotowany specjalnie dla dzieci edukacji przedszkolnej. Panel Laboratorium to nowość, która została przygotowana specjalnie dla dzieci edukacji gimnazjalnej. Panel Uczniaki, to część udostępniona dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz szkół podstawowych. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z panelu British Council, w którym znajdziemy mnóstwo gier, zabaw edukacyjnych do nauki języka angielskiego na najróżniejszych poziomach nauki.

Po załadowaniu strony głównej w języku angielskim, niemieckim lub francuskim do naszej dyspozycji mamy oddane różne ilości paneli. Najbardziej rozbudowaną wersją jest wersja angielska, co nie oznacza, że wersja niemiecka czy francuska są mniej ciekawe i zawierają mniejszą ilość gier edukacyjnych.

Uruchamiając panel Przedszkolaki, zostaniemy przeniesieni do kolejnej podstrony, gdzie będziemy mogli skorzystać z rozmaitych, atrakcyjnych metod nauki, gier, zabaw multimedialnych. 

Uczniowie mają możliwość nauki alfabetu, zagrania w sporą ilość najróżniejszych gier, podczas których będą mogły rozwinąć niezwykle cenne umiejętności. Opis każdej z gier zajął by tu sporą ilość miejsca, dlatego pozostawiam użytkownikom możliwość odkrywania niezwykle ciekawego i kreatywnego świata, dzięki któremu umiejętności liczenia, czytania, gotowania,  malowania, dobierania poprawnych barw, cyfr, ubrań itp. będą czymś niezwykle przyjemnym. 

W dziale biblioteka do dyspozycji zostały oddane najróżniejsze, znane bajki, które pozwalają nie tyle na zapoznanie się z nimi naszych dzieci, ale również na pierwsze próby nauki umiejętności czytania. Przyjemny głos lektora, umila zapoznawanie się z kolejnymi etapami danej bajki. 

W dziale pocztówki, mamy możliwość skonstruowania własnej kartki, którą następnie możemy wysłać na pocztę e-mail naszego kolegi, koleżanki. 

Dział Galeria pozwala na wykonanie własnego, niepowtarzalnego obrazka (np. w formie graffiti), i oddania go pod głosowanie pozostałym użytkownikom.

Niezwykle istotnym elementem całego projektu Yummy.pl jest fakt, że w każdym momencie można "przeskoczyć" do podstrony z wybranym przez nas językiem obcym, co pozwala na poznanie tej samej gry, programu, zabawy, książki, bajki w innym języku. 

Bardzo ważnym elementem menu, każdej z gier, programu jest możliwość przeniesienia się do strony Mimowa.pl, gdzie w niezwykle atrakcyjny, multimedialny sposób można poćwiczyć logopedyczne problemy naszych dzieci z wymawianiem słów, zwrotów, zdań itp.

Reasumując. Projekt Yummy.PL to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu dzieci z najróżniejszych poziomów edukacyjnych mają możliwość wzięcia udziału w świetnej przygodzie, dzięki której nabędą najróżniejszych, bardzo przydatnych umiejętności, z wykorzystaniem trzech najbardziej popularnych języków obcych. 

Narzędzie Yummy.PL poprzez zabawę, uczy, edukuje, rozwija najróżniejsze zdolności i umiejętności, a także inspiruje do nauki języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Przybornik Szkolny nadaje z dumą stronie Yummy.Pl tytuł Niezbędnika oraz Certyfikat Jakości Edukacyjnej !!!

POLECAMY YUMMY.PL

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
piątek, 31 maja 2013 13:20

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa