Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

czwartek, 21 czerwca 2012

Międzynarodowe "Rozmówki" - przydatne w nadchodzące wakacje!

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje a.d. 2012. Zapewne większość z Was, żyje już myślami jak to będzie nad morzem, w górach lub podczas wyjazdu gdzieś poza granicę naszego pięknego kraju? Wakacje to przecież świetny czas na odkrywanie nowych miejsc, ich zwiedzanie i poznawanie. Jest to też świetny czas, który można wykorzystać na rozwinięcie nowych, ciekawych, może nawet i egzotycznych znajomości :-). Dlatego też, aby łatwiej Wam było nawiązać te znajomości, postanowiliśmy odnaleźć ciekawą stronę www, która udostępnia najróżniejsze, obcojęzyczne rozmówki. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją według nas najlepszej tego typu strony internetowej.

Języki Obce

 

Przeszukując czeluści internetu, natknęliśmy się bardzo szybko na niezwykle ciekawą i bardzo przydatną stronę internetową, która w 100% odpowiada naszym i co za tym idzie mamy nadzieję, że również i Waszym oczekiwaniom. Strona http://rozmowki.slowka.pl to bardzo pożyteczne, multimedialne narzędzie, dzięki któremu macie świetną okazję zaznajomić się z najróżniejszymi obcojęzycznymi "rozmówkami". Autorzy strony udostępnili nam w sumie aż 31 obcojęzycznych rozmówek. Znajdziecie tu "rozmówki" dla tak popularnych języków obcych jak język angielski, niemiecki, czy francuski, ale również dla bardziej egzotycznych tj. języki: arabski, filipiński, suahili, khmerski, wietnamski, chiński czy też koreański!

 

Wszystkie rozmówki zostały podzielone na kilka podstawowych działów, które związane są nierozerwalnie z życiem codziennym, codziennymi czynnościami, sytuacjami itp. Nie są to bardzo rozbudowane rozmówki, ale ich prostota sprawia, że osoba, która kompletnie nie zna danego języka obcego, a np. wyjeżdża do Tajlandii lub jakiegoś kraju arabskiego, ma możliwość łatwego porozumienia się ze spotkanymi osobami. 

Rozmówki zostały podzielone na następujące działy:

- zwroty podstawowe

- przedstawienie się

- rozmowa

- zakwaterowanie

- pytanie o drogę

- transport

- kupowanie biletu

- kłopoty z samochodem

- pieniądze, płatności

- czas, dni i liczebniki

- jedzenie, restauracja

- zdrowie, wypadki losowe

- inne przydatne zwroty

Wydaje się więc, że działy obejmują najistotniejsze elementy konwersacji, które wykorzystuje się w codziennych sytuacjach i zdarzeniach losowych. Szkoda, że "rozmówki" nie są bardziej bogate, ale być może z czasem znajdzie się w nich trochę więcej słówek, zwrotów i określeń. Przydałoby się również wprowadzenie oryginalnej wymowy, tak by można było się zapoznać z poprawnym wypowiadaniem słów, zwrotów i zdań. Czasem bowiem różna wymowa określonego słowa może oznaczać w różnych językach zupełnie coś innego. Taka sytuacja może np. obrazić lub przynajmniej mocno zdziwić naszego potencjalnego, obcojęzycznego rozmówcę. 

Reasumując, proponowane przez nas rozmówki są na prawdę godne polecenia wszystkim zainteresowanym. Wielu z Was na pewno wybiera się na wakacje gdzieś poza granice Polski.  Omówione przez nas rozmówki powinny wielu z Was pomóc porozumieć się w określonych, zastanych sytuacjach.

Polecamy każdemu!

Źródło: http://www.rozmowki.slowka.pl/

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
czwartek, 21 czerwca 2012 12:38

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Grudzień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa