Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

poniedziałek, 28 maja 2012

Anglomaniacy. Angielski dla dzieci. Nauka i zabawa online

Rodzicu! Jeżeli Twoje dziecko ma problemy z językiem angielskim w szkole i nie radzi sobie z gramatyką i wymową. Jeżeli ma problemy z zapamiętywaniem słówek i konstrukcją zdań. Jeżeli szybko zniechęca się do nauki tego jakże ważnego języka obcego, to mamy dla Ciebie lekarstwo! Panaceum na Wasz wspólny problem to wspaniała strona multimedialna: Anglomaniacy.Pl . Dziś postaramy się przekazać Wam jak najwięcej informacji na temat tej ciekawej i bardzo pomocnej strony, jednocześnie zachęcając do jak najczęstszego z niej korzystania.

Serwis internetowy anglomaniacy.pl to niezwykle przydatne i pomocne narzędzie do nauki języka angielskiego od samych jego podstaw. Strona w głównej mierze jest przeznaczona dla dzieci szkół podstawowych, ale swobodnie mogą z niej korzystać wszyscy zainteresowani nauką języka. Co więcej przy pomocy rodziców bezproblemowo mogą korzystać z nauki na tej stronie dzieci w wieku przedszkolnym. 


Anglomaniacy - Angielski dla dzieci


Strona posiada niezwykle przyjazną i przystępną grafikę, która na pewno przyciągnie najmłodszą część jej użytkowników. Autorzy tak przygotowali swój serwis, aby każdy zainteresowany, mógł swobodnie przechodzić przez kolejne etapy nauki języka angielskiego. Przygoda z nauką języka angielskiego odbywa się tu przede wszystkim za pośrednictwem gier, quizów, zabaw językowych, piosenek oraz multimedialnych testów. 

Dodatkowo użytkownicy mają możliwość skorzystania z całkiem pokaźnego zbioru gier, krzyżówek, quizów, wykreślanek, kart obrazkowych, które można wydrukować. Materiały te mogą stanowić bardzo dobrą pomoc dla nauczycieli, którzy przygotowują się do swych lekcji. 


Menu serwisu Anglomaniacy.pl zostało podzielone na kilkanaście różnych poddziałów. W poziomym menu, mamy do wyboru następujące poddziały:

1. Topics (tematy - Poddział ten, przypomina podręcznik szkolny, który posiada własny spis treści. Uczeń porusza się tu po kolejnych tematach, ucząc się w etapami nowych słówek, zwrotów, wymowy, gramatyki itp. Oczywiście każdy temat zawiera różnego rodzaju multimedialne pomoce, które bawiąc świetnie uczą.)

2. Expressions (wyrażenia). W tym poddziale autorzy postanowili nauczyć swych użytkowników podstawowych zwrotów, których używa się na co dzień. Aby zwroty te zapadły szybko w pamięć, postawiono na komiksowe historyjki "Słowiaków" (ufoludki). Każda historyjka wyposażona została w określony dialog, który można kilkakrotnie wysłuchać i utrwalić. Jeżeli zaś uczeń będzie miał kłopot ze zrozumieniem danego słówka, może w każdej chwili skorzystać z zamieszczonego słowniczka. Każdy zestaw z historyjką, wyposażony jest na końcu w test z kluczem oraz karty i plansze zabaw językowych.

3. Grammar (gramatyka). Czy można uczyć się gramatyki języka angielskiego z przyjemnością? Każdy wie, że najtrudniejszą częścią nauki języka obcego jest część gramatyczna. Przyimki, zaimki, końcówki, czasy gramatyczne itp. Na samo słowo gramatyka nie jednemu uczniowi włos jeży się na głowie. W przypadku Anglomaniaków, nie musi to być jednak regułom. Tutaj za pośrednictwo przyjaznych obrazków i zabawy, gramatyka staje się przyjemna i prosta. Część gramatyczna została podzielona na 7 sekcji, a te na tzw. mini-lekcje. Po utrwaleniu danego materiału uczeń ma możliwość sprawdzenia się poprzez załączone ćwiczenia. 

4. Word Games (czyli Gry słowne). Masz problem z nauką słówek? A może po prostu chciałbyś / chciałabyś poznać najbardziej popularne słówka w języku angielskim? Jeżeli jesteś jedną z tych osób, to polecam Ci skorzystać z tej zakładki. Dzięki rozmaitym grą, wykreślanką, krzyżówką, zabawą z ortografią i zagadką poznasz i utrwalisz sobie sporą ilość przydatnych i często wykorzystywanych słówek. 

5. Tests (testy). Masz ochotę się sprawdzić? Nic prostszego! Skorzystaj z zamieszczonych na stronie testów, quizów i psychozabaw. Najmłodsi mogą skorzystać z testów obrazkowych. Nieco starsze dzieci mają do swej dyspozycji testy słownikowe, a te na poziomie najbardziej zaawansowanym z testów wiedzy i psychozabaw. Szczególnie ciekawie prezentują się te ostatnie gdzie sprawdzając swoją wiedzę jednocześnie poznajesz samego siebie :)

6. Songs (piosenki). W poddziale Songs, znajdziemy kilkanaście różnych, angielskojęzycznych piosenek specjalnie przygotowanych dla dzieci. Piosenki są łatwe do nauki, a zawarte w nich słówka i zwroty łatwo zapadają w pamięć. Autorzy bardzo pomysłowo podeszli do problemu nauki języka angielskiego , zauważając, że małe dzieci z dużą łatwością przyswajają wiedzę na podstawie rytmicznych i swobodnie wpadających w ucho dźwięków oraz słów. 

7. ABC Animals (ABC Zwierząt). Ten poddział to z kolei świetny sposób na poznanie pisowni i wymowy nazw zwierząt w języku angielskim. 26 zwierzaków znajdujących się w wirtualnym zoo, poukładanych jest alfabetycznie od A do Z. Dzięki rozmaitym zabawom, grą i quizom, uczeń ma możliwość poznania słówek związanych z fauną w wydaniu angielskojęzycznym. 

8. Holidays (święta) - Ta podstrona poświęcona została najważniejszym świętom obchodzonym przez nas w ciągu całego roku. Za pośrednictwem gier, zabaw słownych i quizów, masz możliwość zapoznania się z bogactwem słów związanych z Bożym Narodzeniem, Wielkanocą , Halloween czy Walentynkami. 

9. For Fun (dla zabawy) - W tym poddziale uzyskujesz dostęp do sporej ilości bardzo ciekawych i niezwykle kreatywnych gier multimedialnych, dzięki którym poznasz i utrwalisz sporą ilość nowych słówek z różnych dziedzin życia. Do Twych rąk zostały oddane kolorowanki, ubieranki, układanki, zgadywanki i wiele wiele innych.

10. Printables (materiały do wydrukowania) - Tu znajdziecie bardzo przydatne materiały, które można wydrukować. Dział ten szczególnie polecamy nauczycielom, którzy zamieszczone tu materiały mogą swobodnie wykorzystać podczas organizowanych przez nich lekcji.

11. Links (linki) - Ten dział polecam z kolei wszystkim tym, którzy nie mają dość wiedzy i nauki języka angielskiego. Znajdziecie tu bazę ciekawych odnośników do innych strony internetowych z nauką języka angielskiego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uczniowie mogą skorzystać ze słownika, nauczyciele z materiałów przygotowanych specjalnie na ich potrzeby.

Podsumowując. Serwis internetowy Anglomaniacy.pl to wspaniałe kompendium wiedzy przeznaczone szczególnie dla najmłodszej części użytkowników internetu. Bogactwo materiału, ciekawe i bardzo kreatywne ćwiczenia, uczenie poprzez zabawę, przyjemna grafika, najróżniejsze multimedialne rozwiązania (muzyka, wideo, grafika, dźwięk itp.), sprawiają, że uczeń z ogromną pasją i zaangażowaniem powinien korzystać z tego wspaniałego narzędzia / multimedialnego podręcznika. Wszystko to zaś bezpośrednio przekłada się na swobodne utrwalenie wiedzy, która jako już ugruntowana może być niezłą podstawą do dalszej przygody z nauką języka angielskiego!

Blog Przybornik Szkolny Serdecznie poleca niniejszy serwis wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz zainteresowanym nauką języka angielskiego !

Jednocześnie informujemy, że nasz zespół postanowił przyznać serwisowi Anglomaniacy.pl certyfikowany znaczek "NIEZBĘDNIKA" szkolnego i nagrodzić go tym certyfikatem, uznając za bardzo przydatne narzędzie multimedialne w świecie internetu. 

GRATULUJEMY !

 

Link do strony Anglomaniacy.pl:

http://www.anglomaniacy.pl/pversion.htm


Ocena (skala od 1-6):

Grafika / design strony: 5 +

Nawigacja po stronie: 5

Jakość informacji na stronie: 5

Ilość informacji na stronie: 5

Aktualizacja: 5 -

Wykorzystanie multimediów na stronie: 6

______________________________________

= średnia 5,23 (zaokrąglone = 5,0 bardzo dobry)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 maja 2012 14:37

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa