Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

poniedziałek, 05 marca 2012

TABLICE MATEMATYCZNE

Któż z Was nie korzystał z wersji książkowych "Tablic Matematycznych"? Przy wielu zadaniach matematycznych niemal nie sposób obyć się bez zajrzenia w tablice, aby wyszukać potrzebne nam informacje, na temat danego wzoru, wartości, definicji itp. Dzięki nim rozwiązanie wielu zadań staje się w ogóle możliwe. W sieci odnalazłem tablice matematyczne, które nie tylko podają wartości, wzory itp, ale również opisują matematyczne zagadnienia. Dodatkowo każde z zagadnień zostało wzbogacone o cenne przykłady, a nawet ćwiczenia, dzięki którym każdy szukający pomocy i zrozumienia danej tematyki może w łatwy i przystępny sposób uzyskać poszukiwaną odpowiedź.

 MATEMATYKA

 

Prezentowane przeze mnie "Tablice Matematyczne" można odnaleźć na stronie Matma na 6. Autor tablic stanął według mnie na wysokości zadania i stworzył niezwykle pożyteczne narzędzie, które ułatwia pracę przy rozwiązywaniu matematycznych zadań z najróżniejszych jej działów. Tablice są bardzo rozbudowane i zawierają na prawdę sporą dawkę niezbędnych dla każdego ucznia informacji. Oprócz wzorów, wartości, definicji mamy tu bowiem niezwykle pożyteczne w zrozumieniu danych zagadnień najróżniejsze przykłady i ćwiczenia. Dzięki przykładom każdy z Was ma możliwość osobistego przeanalizowania ich i tym samym zrozumienia tematyki. Przykładowe ćwiczenia do rozwiązania dają Wam świetną możliwość zmierzenia się z interesującą Was tematyką i tym samym z dogłębnym zrozumieniem jej. Wszystko to zostało podane w przejrzysty i zrozumiały dla każdego sposób. Poruszanie się po kolejnych działach tablic jest proste i intuicyjne. Każdy kto chce uzyskać wiedzę na poszukiwany temat z pewnością ją odnajdzie, dodatkowo wzbogacając ją dzięki ćwiczeniom i przykładom. 

Więcej pod linkiem:

http://www.matmana6.pl/tablice_matematyczne/liceum

OCENA:  +  ( 6+   / celujący + )

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
poniedziałek, 05 marca 2012 12:05

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa