Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

piątek, 02 marca 2012

MATLANDIA - Nauka matematyki dla 4,5,6 klas szkoły podstawowej

Dziś chciałbym zaproponować nieco młodszym użytkownikom internetu (uczniom klas 4,5,6)wspaniałe rozwiązanie do przyjemnej i zarazem w pełni kreatywnej nauki matematyki. Matlandia, to w pełni profesjonalny projekt,który w trybie online pozwala na naukę królowej przedmiotów szkolnych jaką jest matematyka. Zadania w formie gier animowanych oprowadzają ucznia po kolejnych zagadnieniach i działach matematyki.

 MATEMATYKA

 

Matlandia 6

 

Matlandia – program online wspierający naukę matematyki w czwartej oraz piątej klasie szkoły podstawowej. Bajkowa sceneria oraz animowane postaci sprawiają, że dzieci z zainteresowaniem i zaanagażowaniem rozwiązują zadania matematyczne. Program doskonali biegłość rachunkową, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach.

 

Poniżej pełen opis zagadnień poruszanych na stronie MATLANDIA.GWO.PL

 Matlandia 4 to program zawierający 190 interaktywnych zadań doskonalących umiejętności matematyczne uczniów klas czwartych. Dzięki animowanym postaciom, zabawnym filmom, medalom dla najlepszych użytkowników i możliwości porównania wyników, nauka matematyki staje się

wciągającą zabawą dla całej klasy.Matlandia 5 to program zawierający 200 interaktywnych zadań matematycznych dla uczniów klas piątych. Rozwiązując zadania, dzieci odkrywają zakamarki bajkowej wyspy, zdobywają skarby i pomagają bohaterowi opowieści naprawić uszkodzony pojazd. Przekonaj swoich uczniów, że nauka matematyki może być tak ciekawa, jak ich ulubione gry komputerowe.Matlandia 6 zawiera 140 interaktywnych zadań matematycznych dla klas szóstych. Uczniowie rozwiązują zadania, podróżując po odległych galaktykach. Wraz z bohaterem gry doskonalą swoje umiejętności matematyczne. Zdobywają przy tym multimedialne nagrody: tapety, wygaszacze, dzwonki, awatary oraz zabawne filmiki. Przekonaj się jak wygląda nauka przez zabawę.

Opisy wykorzystane w tym wpisie pochodzą ze strony MATLANDIA.

Od Przybornik Szkolny: 

Projekt Matlandia, to w pełni profesjonalna strona, która wspaniale wykorzystuje możliwości edukacji w trybie online. Autorzy strony stanęli na wysokości zadania przygotowując świetny projekt dla uczniów 4,5,6 klas szkół podstawowych. Program w sposób przyjazny, kreatywny i przejrzysty oprowadza uczniów po kolejnych zagadnieniach, działach matematyki. W pełni multimedialne ćwiczenia, w których wykorzystano bajkowe animacje, filmy wideo i elementy dźwiękowe w znakomity sposób edukują sprawiając, że nauka matematyki staje się bardzo przyjemna i przyjazna. Ciekawa prezentacja animowanych zadań w formie gry sprawia, że uczeń z przyjemnością przyswaja sobie wiedzę z zakresu programu matematyki klas 4,5,6. 

Matlandia dla klas 4 wykorzystuje bajkowe animacje. Matlandia dla klas 5 oprowadza ucznia po animowanej wyspie pełnej skarbów. Matlandia dla klas 6 oprowadza ucznia po galaktyce i kosmosie. 

Co bardzo ważne samo rozwiązywanie zadań, nie kończy się na zwykłej ocenie "źle' lub "dobrze". Uczeń, który poprawnie zrobi dane zadanie otrzymuje medale, punkty, ale także tapety, wygaszacze, dzwonki oraz zabawne filmiki. Wprowadzony system nagród za poprawnie wykonane zadania i ćwiczenia zachęca każdego ucznia do odkrywania coraz to nowych etapów i zdobywania coraz to wyższych poziomów (leveli tak jak w grach komputerowych) w nauce matematyki. 

Matlandia została stworzona z myślą o trzech rodzajach odbiorców: 

 

Każdy kto chce przetestować działanie zadań na stronie MATLANDII, może tego dokonać poprzez skorzystanie z zamieszczonych wersji demonstracyjnych, które znajdują się pod poniższym linkiem:

http://matlandia.gwo.pl/pages/show/code:demo

Reasumując. Matlandia, to niezwykle ciekawy i niezwykle pożyteczny projekt, dzięki któremu każdy uczeń, mający choćby niewielkie problemy ze zrozumieniem poszczególnych działów matematyki, może w przyjemny, interesujący i wciągający sposób przyswoić sobie wiedzę, którą następnie świetnie wykorzysta na lekcjach, sprawdzianach, testach itp. 

Dostępne opcje dla nauczycieli i dla całych klas sprawiają, że zadania ze strony MATLANDII mogą swobodnie zostać wykorzystane na lekcjach matematyki i np. wyświetlane za pomocą projektora na tablicy. Przyszłość z obecnymi w tornistrach uczniów tabletami sprawia, że MATLANDIA może stać się jednym, z ciekawszych projektów swobodnie wykorzystywanym na lekcjach matematyki. 

Link do strony:

http://matlandia.gwo.pl/

OCENA:  +  ( 6+   / celujący + )

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
piątek, 02 marca 2012 13:36

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny
Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.
Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free countersOpcje Bloxa