Przybornik Szkolny

Pomoce szkolne w multimedialnej formie

Wpis

środa, 11 listopada 2009

Język niemiecki on-line

Witam! Mamy dziś co prawda dzień wolny od pracy i szkoły, ale myślę że nie jest to żadną przeszkodą w tym by zamieścić na łamach bloga, kilka ciekawych pomocy, które gdy wolne minie zapewne się wam przydadzą. Ostatnio na blogu pojawiło się kilka wpisów związanych z pomocami naukowymi dla języków obcych. Dziś kolejna "dawka" tego rodzaju pomocy w postaci narzędzi on-line dla języka niemieckiego. Życzę miłej nauki! :)

Język niemiecki on-line

 

Poniżej prezentuje kilka ciekawych stron on-line, na których odnajdziecie pomoce do nauki języka niemieckiego. Zachęcam serdecznie do zapoznania się z tymi stronkami i do korzystania z nich. Zawierają na prawdę sporą dawkę pomocy, które na pewno przydadzą się wam w nauce języka naszych najbliższych sąsiadów.

 


Kup już dziś wspaniałe kompendium wiedzy na temat tego jak w najszybszy i najprzystępniejszy sposób uczyć się długich słów niemieckich, szybko je kojarzyć i co najważniejsze rozumieć i wykorzystywać w rozmowie! Przeczytaj fragment tego e-booka dostępny pod podanym niżej linkiem, i kup go już teraz. Link do sklepu znajduje się również poniżej. Blog Przybornik Szkolny POLECA ten E-book !

link do fragmentu tego e-booka: http://zpp.zlotemysli.pl/getEbook/4afaa7189d80f/

link do sklepu z zakupem tego e-booka: http://zlotemysli.pl/ebuker,1/publication/show/6259/Niemieckie-slowka.html

 

 

Jniemiecki.pl to profesjonalny portal, na którym odnajdziecie pokaźną liczbę materiałów do nauki języka niemieckiego. Prócz rozmaitych ćwiczeń z gramatyki, słowotwórstwa itp. macie możliwość konsultacji w trybie on-line z nauczycielem, który zawsze jest do waszej dyspozycji. Pewną wadą tego ciekawego rozwiązania jest jednak to, że pomoc ta niestety nie jest darmowa. Aby uzyskać odpowiedź na dręczące nas pytania musimy po ich zadaniu wysłać sms-a wraz z podanym na stronie kodem, a następnie wpisać kod uzyskany drogą sms-ową. Wówczas mail zostanie dostarczony do nauczyciela, a ten nam jak najszybciej odpowie. Prócz konsultacji w trybie sms-online możemy skorzystać również z gotowych do pobrania ściąg z najróżniejszych elementów niemieckiej gramatyki itp. Do naszej dyspozycji zostały oddane również najróżniejsze testy. Podsumowując uważam, że strona jest godna uwagi, gdyż prowadzona jest profesjonalnie, a materiały jakie ze sobą niesie przydadzą się nie jednemu z was. Sporą wadą jest jednak to, że praktycznie każdy element tej strony i każdy udostępniony materiał jest obciążony finansowo, tzn. trzeba za niego po prostu zapłacić wysyłając sms-a. Ja oceniam ten portal na czwórkę, wam pozostawiam do przetestowania możliwości tej stronki i jej ocenę.

link: http://www.jniemiecki.pl/home.html

Kolejną stroną www, którą w mojej ocenie warto odwiedzić, jest strona, na której odnajdziecie sporą bibliotekę materiałów do nauki języka niemieckiego. Materiały te są udostępnianie w formie dokumentów pdf. bądź audiobooków. Niestety są one płatne. Rekompensatą za uiszczoną kwotę są jednak na prawdę dobre, markowe materiały, które pomogą wielu w zawiłych meandrach nauki języka niemieckiego.

link: http://niemiecki.cp.win.pl/

Na stronach portalu jezyki.nauka.pl odnajdziecie sporą bazę informacji i materiałów do nauki języka niemieckiego. Autorzy strony udostępnili wam opisy podstawowych elementów gramatycznych języka niemieckiego. Dodatkowo do waszej dyspozycji zostały oddane tak przydatne elementy jak wymowa i słownictwo, testy, sytuacje i zwroty, piosenki itd.

link: http://jezyki.nauka.pl/index.php/id=index/dept=38/cath=452

Niemiecki na 6tkę to kolejna odsłona znakomitego portalu do nauki języka niemieckiego w trybie on-line. Z podobną stroną mieliśmy doczynienia przy linkach do nauki języka francuskiego. Podobnie jak w przypadku języka francuskiego tak i tutaj mamy możliwość nauki w trybie online. Lekcje są przygotowane profesjonalnie i uczą języka od samego początku poprzez kolejne poziomy, których poziom wzrasta. Pierwsze trzy lekcje nauki języka są udostępnione zupełnie za darmo, kolejne trzeba wykupić, ale wydaje się, że profesjonalizm w jakim jest podawana nam nauka języka niemieckiego, w tym przypadku nie ma ceny i warto zainwestować tych kilka złoty by móc w pełni korzystać z dobrodziejestw portalu.

link: http://www.niemiecki.6ka.pl/

Portal twojniemiecki.pl to kolejna seria pomocy do nauki, o której pisałem już kilka razy na blogu. Tym razem do naszych rąk został oddany kurs języka niemieckiego on-line. Jedyne co należy zrobić by móc rozpocząć przygodę z nauką języka niemieckiego za pośrednictwem tego poratlu to wypełnienie formularza z podaniem swojego imienia i adresu skrzynki pocztowej (e-mail). Na naszą skrzynę zaczniemy otrzymywać kolejne lekcje z kursu, który przeprowadzi nas przez kolejne etapy od poziomu podstawowego do zaawansowanego.

link: http://www.twojniemiecki.pl/

e-niemiecki.pl to chyba jeden z nielicznych portali, na którym znajdziemy w pełni darmowe materiały do nauki języka niemieckiego. Do naszej dyspozycji zostały oddane zakładki, gdzie będziemy mogli nauczyć się niemieckiej gramatyki, skorzystać z ćwiczeń i testów, poznać niemieckie teksty i ich poprawną pisownie, a także skorzystać z słowników. Polecam!

link: http://www.e-niemiecki.pl/

Gramatyka języka niemieckiego. W tym miejscu powrócę do pierwszej z opisywanych przeze mnie stron z możliwością nauki języka niemieckiego on-line. Otóż jniemiecki.pl umożliwia całkowicie za darmo skorzystanie z opisu poszczególnych elementów gramatyki języka niemieckiego. Polecam !

link: http://www.jniemiecki.pl/gramatyka.html

Odmiana czasowników nieregularnych w języku niemieckim. Podobnie jak ma to miejscu w przypadku języka angielskiego czy francuskiego, tak samo w języku niemieckim mamy do czyniena z odmianą czasownika tzw. nieregularnego. Portal jniemiecki.pl udostępnił ŚWIETNE narzędzie do wyszukiwania odmian czasowników nieregularnych. Wystarczy wpisać w udostępnioną wyszukiwarkę słówko w języku polskim, a wyszukiwarka odnajdzie odmiany. Poniżej prezentuje dwa linki, jeden do wyszukiwarki a drugi do zbioru i odmian czasowników nieregularnych.

link do wyszukiwarki: http://www.jniemiecki.pl/czasowniki.html

link do zbioru czasowników nieregularnych: http://www.jniemiecki.pl/czasownikinieregularne.html

Czasownik w języku niemieckim jest dość trudnym i w pewnych momentach skomplikowanym zagadnieniem. Z pomocą przychodzi nam jednak stronka prywatnego autora, który w przejrzysty sposób prezentuje jak "ugryść" czasownik w różnych jego postaciach. POLECAM!

link: http://czasownik_niemiecki.republika.pl/

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
inkvisitor
Czas publikacji:
środa, 11 listopada 2009 13:07

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość niemiecki online napisał(a) z *.suwalki.vectranet.pl komentarz datowany na 2010/08/13 12:07:18:

    ostatnio powstał nowy blog o języku niemieckim Deutsch als Fremdsprache, polecam

  • casper_friendly_ghost napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/20 13:48:49:

    Bardzo przydatny zbiór linków, na pewno przyda mi się w nauce. Dziękuje!

Dodaj komentarz

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny




Patron medialny II Edycji Żywej Lekcji Historii:Żyli prawem wilka - Tropem Historii Żołnierzy Wyklętych, Ciechocinek 11,13 maja 2014 r.




Kontakt / Napisz do Nas

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga


free counters











Opcje Bloxa